Hydroizolacja – inne zastosowania

Docieplenia i hydroizolacja fundamentów

Dlaczego pianą?

Zamknięto komorowa piana PUR nie nasiąka wodą dlatego jest doskonała jako hydroizolacja. Jest natryskiwana w postaci ciekłej bezpośrednio na ścianę fundamentową. Dzięki właściwościom adhezyjnym wnika w pory i szczeliny fundamentów. Następnie pieni się, tworząc sztywną, pozbawioną łączeń, wodoodporną membranę. Taka termo- i hydroizolacja daje gwarancję, że ściana fundamentowa zawsze będzie sucha, a wilgoć i niska temperatura pozostaną po zewnętrznej stronie piany PUR. To ważna cecha przyczyniająca się do znacznego obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem.

Izolacja fundamentów przy użyciu naszych rozwiązań to gwarancja rzetelnie i skutecznie wykonanej pracy, dającej długotrwałe efekty. Nasza hydroizolacja wpływa nie tylko na funkcjonalność budynku, ale także na poczucie komfortu osób w nim przebywających. Dzięki odpowiednio wykonanemu uszczelnieniu przeprowadzanie napraw i remontów nie jest konieczne przez długi czas. Termoizolacja oraz hydroizolacja fundamentów pianą PUR może być przeprowadzona na starych i nowo budowanych fundamentach. Możliwe jest wykonanie jej nawet na bardzo nierównych powierzchniach. Hydroizolacja będzie wówczas równie szczelna, co ta zrealizowana na nowych fundamentach.

Podstawowe zalety naszej metody to:
jednolita membrana pozbawiona łączeń
wodoszczelność
wysoki parametr termoizolacji
niezmienność parametrów termoizolacji w czasie korzystania z budynku
doskonała adhezja do każdego podłoża
pewne i trwałe uszczelnienie nawet trudno dostępnych miejsc
doskonałe właściwości antykorozyjne

Docieplenia i hydroizolacja posadzki

Brak izolacji posadzki od podłoża często skutkuje podwyższoną wilgotnością i chłodem w pomieszczeniach. Po zastosowaniu naszej technologii wszelkie problemy z wilgocią i chłodnym powietrzem zostaną natychmiast zażegnane. Natrysk piany na posadzkę jako termoizolacja pod ogrzewanie podłogowe zapewni wysoką wydajność samego ogrzewania. Takie uszczelnienie znacząco zredukuje koszty utrzymania ciepła w pomieszczeniu. Już 6 cm piany zamknięto komorowej daje izolację termiczną na poziomie 10 cm styropianu. Ponadto piana zamknięto komorowa to świetna hydroizolacja stanowiąca jednolitą barierę dla wilgoci.

Elewacje

Docieplenie elewacji zamknięto komorową pianą PUR zapewnia doskonałą termoizolację o niezmiennych parametrach przez długie lata. Niższy od styropianu współczynnik przenikania ciepła zapewnia możliwość uzyskania tej samej termo izolacji przy mniejszej grubości warstwy izolującej. Ponadto piana nie podlega zjawisku utleniania się a brak łączeń w tej metodzie gwarantuje eliminację mostków termicznych na całej powierzchni.

Hale przemysłowe i magazyny

obory, kurniki, chlewnie

Piana PUR doskonale nadaje się do dociepleń każdego rodzaju hal i magazynów.

Zamknięto komorowa piana PUR o zwartej jednolitej i pozbawionej spoin strukturze doskonale izoluje każdą powierzchnię niezależnie od stopnia skomplikowania jej kształtu całkowicie eliminując mostki termiczne.

Posiada doskonałe właściwości termo i hydro izolacyjne które utrzymuje przez długie lata. Dzięki tym właściwościom, zastosowanie piany PUR znacząco obniża koszty utrzymania w środku właściwej temperatury i wilgotności. Zamknięto komorowa piana PUR dzięki swoim właściwościom termo i hydro izolacyjnym eliminuje zjawisko wykraplania się pary wodnej pod przegrodą dachową. 4 cm piany – izolacja przeciw skropleniowa Powyżej 4 cm – izolacja przeciw skropleniowa i termiczna

Wysoka wydajność natrysku skraca do minimum czas wykonywania izolacji. To bardzo ważne w branży przemysłowej gdzie każdy dzień postoju niesie za sobą poważne straty dla inwestora.

Zamknięto komorowa piana PUR posiada zwartą strukturę którą można myć myjkami wysokociśnieniowymi. Jest odporna na działanie wilgoci, środków chemicznych przez cały czas eksploatacji.

Zbiorniki

Utrzymanie właściwej temperatury cieczy i gazów magazynowanych w zbiornikach ma niejednokrotnie kluczowe znaczenie w procesach produkcyjnych. Kształt zbiorników, oraz armatury która jest do nich podłączona często utrudnia a nawet uniemożliwia dokładną ich izolację termiczną. Zastosowanie natryskowej termo izolacji eliminuje straty ciepła i skoki temperatur przechowywanej chemii co ma ogromny wpływ na obniżenie kosztów produkcyjnych.