Jaki klej do styropianu wybrać do blachy, betonu, drewna i innych materiałów? Sprawdź, do jakich powierzchni...
Budowanie na poliuretanie- nowoczesne metody budowy.
Piana niskoprężna- Twój najlepszy przyjaciel przy montażu okien i drzwi.
Najpopularniejszym rodzajem piany jest klasyczna piana montażowa niskoprężna. Trudno wyobrazić sobie skuteczne uszczelnianie, montowanie i izolowanie bez takiej pianki.
Na rynku znajdziesz piany jednoskładnikowe i dwuskładnikowe- ta pierwsza, by utwardzić się potrzebuje wilgoci, może pobrać ją z powietrza- jeśli jednak chcesz przyspieszyć proces- możesz zwilżyć ją wodą. Przykładem takiej piany jest nasza klasyczna piana montażowa całoroczna. Piana dwuskładnikowa utwardza się pod wpływem reakcji chemicznej pomiędzy dwoma składnikami.
Piany dzielimy także na nisko i wysokoprężne.
Kiedy warto sięgnąć po pianę niskoprężną? Przede wszystkim podczas montażu drzwi i okien, nie posiada tak silnych właściwości rozpychających jak piana wysokoprężna, dlatego nie stanowi zagrożenia dla izolowanego materiału. Świetnie sprawdzi się także do wypełniania przestrzeni między styropianem. Piany wysokoprężne stosuje się np. do ocieplania.
Jaka piana będzie najlepsza?
Wszystko zależy od tego jakich właściwości potrzebujesz. Jeśli zależy ci na wygłuszeniu warto wybrać pianę o wysokiej izolacyjności akustycznej jak np. Piana 65+ Bauhus. Jeśli chcesz ocieplić garaż, czy poddasze wybierz pianę natryskową Thermo Smart o wysokiej izolacyjności cieplnej.
Klej do styropianu- koniec z mieszaniem kleju w wiadrze.
Klej do styropianu tak jak piana utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu. Coraz częściej wybierany na budowach, ponieważ klei się nim szybciej. Przykleisz nim wszystkie najpopularniejsze materiały izolacyjne zarówno na ściany jak i fundamenty. To nie tylko szybszy sposób na klejenie styropianu, ale także bardziej komfortowy. Do jego użycia wystarczy jedynie pistolet. Klej w pianie jest bardzo wydajny, z jednej puszki jesteś w stanie przykleić do 14m2 izolacji. Klej po utwardzeniu jest odporny na wiele czynników zewnętrznych.
Budowanie na poliuretanie- zaprawa w pianokleju
To najbardziej innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu szybko i efektywnie postawisz ściany w swoim przyszłym domu. Przeznaczony zarówno do budowania ścian nośnych jak i działowych. Skraca nawet do 50% czasu w trakcie murowania. Świetnie sprawdzi się przy murowaniu z pustaków ceramicznych jak i bloczków z autoklawizowanego betonu komórkowego o wysokiej dokładności oraz bloczków silikatowych. Pierwsza warstwa zaprawy PU musi być aplikowana na warstwę elementów murowych ułożonych i wypoziomowanych na tradycyjnej zaprawie cementowej. Dalej już można śmiało murować na pianoklej do murowania.
Podsumowując budowanie na poliuretanie jest szybsze, czystsze i często tańsze od tradycyjnych metod.
Dodaj komentarz