search
Pistolet do piany EKO

Pistolet do piany EKO

13,99 zł
Brutto

• Podstawowy pistolet do aplikacji piany montażowej.

Ergonomiczny uchwyt i korpus są wykonany z solidnego, wytrzymałego tworzywa sztucznego, natomiast cyngiel - z wysokiej klasy metalu.

• Puszkę z pianką wkręca się w specjalnie wykonany otwór o standardowym rozmiarze. Pistolet wykorzystuje do działania dźwignię, która po naciśnięciu cyngla wypycha piankę przez lufę.

Ilość

Kup w zestawie

Wyposażony jest w pokrętło, które umożliwia regulowanie strumienia pianki. Całkowite zakręcenie pokrętła pozwala zakończyć pracę w dowolnym momencie - piana nie twardnieje bez dostępu powietrza. 

Pistolet idealnie sprawdzi się do czystego i kontrolowanego wypełniania spoin, pustych przestrzeni pianką PU. Pianka jest także wykorzystywana do łączenia i uszczelniania ościeżnic okiennych, drzwiowych, bram garażowych i rolet, wokół kominów i okien dachowych itp. oraz prac prac izolacyjnych. 

Pasuje do wszystkich typowych pianek poliuretanowych w puszkach.

Sposób użycia:

Przez ok. 30 sekund potrząsaj puszką piany. Przykręć mocno gwint puszki do gniazda pistoletu. Naciśnij spust, a następnie reguluj strumień piany za pomocą śruby regulacyjnej znajdującej się z tyłu pistoletu. Przy dłuższych przerwach każdorazowo zablokuj pistolet za pomocą śruby regulacyjnej oraz wstrząśnij pianą przed kolejnym użyciem.

Po zakończeniu pracy użyj czyścika Bauhus do pistoletu i usuwania nieutwardzonej pianki, aby usunąć piankę zalegającą wewnątrz pistoletu, a następnie oczyść miękką szmatką gniazdo pistoletu oraz ewentualne zabrudzenia. Powyższe czynności wykonaj przed utwardzeniem się piany. W wypadku utwardzenia się piany możliwe będzie jej usunięcie tylko w sposób mechaniczny.

508