search
  Folia w Płynie 4kg

  Folia w Płynie 4kg

  ref. 405

  Folia w płynia Bauhus o wadze 4 kg w kolorze zielonym to niezwykły produkt, który łączy w sobie ochronę i innowację. Ta zaawansowana formuła płynnej folii została stworzona specjalnie po to, aby zapewnić nie tylko trwałą ochronę i wodoszczelność.

  Została zaprojektowana z myślą o bezspoinowym uszczelnieniu powierzchni, które charakteryzują się dużą wilgotnością, takich jak kuchnie, łazienki, toalety, pralnie oraz kabiny prysznicowe. Jest ona przeznaczona do stosowania przed układaniem okładzin ceramicznych. Produkt ten nadaje się do tworzenia elastycznych powłok przeciwwilgociowych i przeciwwodnych w systemach ogrzewania podłogowego.

  61,49
  Brutto
  -
  +
  do zapłaty:
  61,49 zł
  Cena jednostkowa: 1,54 zł / 100g
  mail Zadaj pytanie
  info Wysyłka w ciągu 24-48h
  Towary dostępne w magazynie wysyłamy w ciągu 24-48 godzin roboczych od zaksięgowania wpłaty lub wybrania płatności "za pobraniem". Przejdź do zakładki transport i dostawa aby dowiedzieć się więcej.

  Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 61,49 zł

  ZUŻYCIE:

   ok. 1,2-1,4 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy

  DANE TECHNICZNE:

  ·         Skład: wodna dyspersja tworzyw sztucznych

  ·         Czas między nanoszeniem poszczególnych warstw: ok. 4 h

  ·         Przyczepność do płyty kartonowo-gipsowej: ≥ 0,5 MPa

  ·         Przyczepność do betonu: ≥ 2,0 MPa  Wodoszczelność powłoki: ≥ 0,5 MPa

  ·         Przepuszczalność pary wodnej: 4,30 m ÷ 5,28 m

  ·         Aplikacja: pędzel z twardym włosiem, wałek, natrysk

  ·         Temperatura podłoża i otoczenia podczas aplikacji: od +5°C do +25°C

  ·         Możliwe obciążenie powierzchni już po około: ruchem pieszych: 24 godz. przyklejanie okładziny ceramicznej: 24 godz.

  Do czego służy folia w płynie?

  Płynna folia Bauhus o wadze 4 kg w kolorze zielonym to niezwykły produkt, który łączy w sobie ochronę i innowację. Ta zaawansowana formuła płynnej folii została stworzona specjalnie po to, aby zapewnić nie tylko trwałą ochronę i wodoszczelność.

  Została zaprojektowana z myślą o bezspoinowym uszczelnieniu powierzchni, które charakteryzują się dużą wilgotnością, takich jak kuchnie, łazienki, toalety, pralnie oraz kabiny prysznicowe. Jest ona przeznaczona do stosowania przed układaniem okładzin ceramicznych. Produkt ten nadaje się do tworzenia elastycznych powłok przeciwwilgociowych i przeciwwodnych w systemach ogrzewania 

  Zalety: 

  Możliwe jest zastosowanie tej folii na różnorodnych podłożach, takich jak beton, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne, tynki gipsowe, bloczki gipsowe, płyty cementowe, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo włóknowe oraz płyty cementowo włóknowe, a także na jastrychach.

  Po wyschnięciu tworzy ona bardzo elastyczną warstwę, która jest odporna na wilgoć i wodę.

  Gotowa powłoka zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwym wpływem substancji takich jak oleje, smary, grzyby, pleśnie oraz różnego rodzaju chemikalia i detergenty.

  Może być stosowana zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych, wewnątrz pomieszczeń.

  Po wyschnięciu tworzy szorstką powłokę, która została specjalnie dostosowana do umożliwienia doskonałego przylegania klejów cementowych, dyspersyjnych i epoksydowych do okładzin ceramicznych.

  Jak używać folii w płynie?

  Podłoże musi być czyste, nośne, równe, ale lekko porowate, wolne od gniazd żwirowych, spękań i nadlewek oraz wszystkich materiałów zmniejszających przyczepność. Odpowiednie podłoża to: betony, jastrychy, tynki cementowe, cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe oraz gipsowo-włóknowe. Szczególnej uwagi wymaga przygotowanie podłoża na złączach elementów pionowych z powierzchnią poziomą. We wszystkich narożnikach powinna być wtopiona taśma uszczelniająca. 

  Przygotowanie produktu: 

  PŁYNNA FOLIA BAUHUS jest dostarczany w postaci gotowej do użycia. Bezpośrednio przed aplikacją wyrób należy zamieszać uważając, by niepotrzebnie nie napowietrzać masy.

  Aplikacja:

  Masę należy nakładać w minimum dwóch warstwach. Pierwszą warstwę zaleca się nakładać obficie za pomocą pędzla malarskiego wcierając masę w podłoże. Drugą warstwę można nakładać tą samą metodą lub wałkiem malarskim, pacą stalową. Najkorzystniej jest podczas drugiej operacji roboczej aplikować preparat w innym kierunku niż podczas pierwszej (np. w pionie, gdy pierwsza aplikacja odbywała się w poziomie). Każda warstwa przed nałożeniem kolejnej powinna związać na całej powierzchni. Grubość uzyskanej związanej powłoki powinna wynosić minimum 1 mm. Na całkowicie związanej powłoce hydroizolacyjnej można bezpośrednio przyklejać okładziny ceramiczne.